eChomutov - Tři plavci TJ Slávie Chomutov vyhráli Litvínovský pohár
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Tři plavci TJ Slávie Chomutov vyhráli Litvínovský pohár
Čtvrtek, 13 Říjen 2016

Tři plavci TJ Slávie Chomutov vyhráli Litvínovský pohár

V Litvínově se uskutečnil již třináctý ročník atraktivních plaveckých závodů, kdy každý plavec plave postupně všechny čtyři stometrové tratě (motýlek, znak, prsa, kraul) a po sečtení dosažených časů se nejlepších šest závodníků utká ve finálovém závodě na 200 metrů polohově.Do finálových bojů napříč kategoriemi se kvalifikovalo jedenáct chomutovských plavců. Tomáš Franta se Štěpánkou Šilhanovou a Kamilou Slabihoudovou svá finále dokonce vyhráli.
V nejstarší kategorii (dorost a dospělí) mělo chomutovské plavání hned pět zástupců. Mezi muži jimi byli Tomáš Franta s Františkem Štemberkem. Tomáš Franta zvítězil s obrovským náskokem v čase 2:07,40 a o čtyři desetiny překonal rekord závodů, který od roku 2013 držel jiný chomutovský plavec – Ondřej Baumrt. František Štemberk doplaval na čtvrtém místě.
Mezi ženami v mnohem těsnějším závodě triumfovala Štěpánka Šilhanová. Na stupních vítězů jí mohla doplnit Markéta Jenčková, které však těsně nestačil ani fantastický závěrečný kraulový úsek, ve kterém byla jasně nejrychlejší ze všech finalistek. Pro páté místo si doplavala Johana Holá.
Také v kategorii starších žaček měla chomutovská Slávie trojí zastoupení včetně vítězky. Tou se stala suverénní Kamila Slabihoudová, která navíc vyhrála v novém rekordu závodu 2:29,40, když překonala svůj vlastní loňský čas o necelé tři vteřiny. Nechybělo mnoho a na stupně vítězů ji doprovodily i dvě oddílové kolegyně Michaela Malinová s Eliškou Dvořákovou, které svedly ještě společně s libereckou závodnicí velmi vyrovnaný souboj o druhé až čtvrté místo. V minisouboji vyhrála liberecká závodnice, Michaela Malinová tak doplavala celkově třetí a nepopulární čtvrté místo zbylo na Elišku Dvořákovou.
Mezi stejně starými chlapci se do finále probojoval pouze Filip Jezbera, který v těsném finiši nestačil na domácího plavce a dohmátnul na druhém místě. V kategorii mladších žáků se do finále dostal Karel Kaška a obsadil v něm druhé místo.
V nejmladší kategorii (ročník 2006) měli plavci usnadněnou práci, že místo náročných 100 metrů motýlek plavali pouze 50 metrů a finále bylo plaváno na 100 metrů polohově. Z desetiletých chomutovských plavců a plavkyň se do finále dostala Veronika Chalupová, která doplavala na třetím místě.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz