eChomutov - Nejmladší chomutovští plavci závodili v Kolíně
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Nejmladší chomutovští plavci závodili v Kolíně
Čtvrtek, 06 Říjen 2016

Nejmladší chomutovští plavci závodili v Kolíně

Nejmladší plavci TJ Slávie Chomutov vyrazili první říjnovou sobotu na šestý ročník Podzimní ceny Kolína. Závod byl zařazen také do Středočeského poháru pro nejmladší žatvo, který je určen pro devítileté a mladší plavce.Závodilo se pouze v jedné kategorii a na medaile proto dosahovali především devítiletí závodníci a nejinak tomu bylo i chomutovských plavců. Jedním z nich byl Jakub Pospíšil, který vyhrál 50 a 100 metrů prsa a další dvě medaile mu těsně unikly, když skončil na 50 a 100 metrů znak těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Jako druhé se na stupně vítězů podařilo vystoupat Anežce Doksanské, která doplavala druhá ve znakařských závodech na 50 a 100 metrů. Nebyla od nich daleko ani v dalších závodech, ve kterých skončila na šestém (50 metrů kraul) a sedmém (100 metrů polohově) místě.
Kvalitních umístění mezi prvními deseti závodníky dosáhli ještě Vojtěch Rut, který posbíral páté (50 metrů kraul), šesté (100 metrů polohově), sedmé (50 metrů prsa) a osmé (50 metrů motýlek) místo, dvakrát sedmá na 100 metrů prsa a kraul doplavala Tereza Vlasáková, na 50 a 100 metů kraul byl sedmý a devátý Jakub Jezbera a pro šesté místo si na 50 metrů znak doplaval Jan Žiaček.
Nejmladší členkou výpravy byla teprve sedmiletá Kateřina Staňková, která se dokázala popasovat s velkou konkurencí starších závodníků a dvakrát doplavala v elitní dvacítce.
Chomutovští chlapci zcela dominovali ve štafetových závodech, když polohovou i kraulovou štafetu na 4x50 metrů ve složení Žiaček, Pospíšil, Rut a Jezbera ovládli.
Dívky ze štafet vybojovaly druhé (polohová) a čtvrté (kraulová) místo. Obě plavaly ve shodném složení Doksanská, Vlasáková, Kašková, Rychlíková.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz