eChomutov - Ten píše to a ten zas tohle, poznají návštěvníci besedy
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Pozvánky > Ten píše to a ten zas tohle, poznají návštěvníci besedy
Středa, 18 Leden 2017

Ten píše to a ten zas tohle, poznají návštěvníci besedy

Se spisovateli Miloněm Čepelkou a Josefem Pepsonem Snětivým se sejdou návštěvníci knihovny při zajímavé literárně-hudební besedě Ten píše to a ten zas tohle.

Oba autoři tam představí své knižní novinky i starší knihy prozaické i poetické tvorby. Beseda bude mít i hudební doprovod. Po skončení zůstane dostatek času na otázky publika i na autogramiádu.

Miloň Čepelka pohovoří třeba o povídkové sbírce Monology k živým i mrtvým, Josef Pepson Snětivý představí například cestovatelský titul Skrytá krása Čech, který napsal s Otomarem Dvořákem. “Jsme vždy rádi, když kromě našich titulů zaujmeme publikum i my sami coby spisovatelé a lidé se srdcem a očima otevřenýma. Ovšem v Miloňově případě se většinou koná překvapení v tom smyslu, že lidé přijdou na čelného cimrmanologa, a on před nimi stojí vnímavý, citlivý a ztišený básník a prozaik,” uvedl Josef Pepson Snětivý.
Oba autoři se seznámili v roce 2006, kdy Miloň Čepelka nabídl Josefovi k vydání první rukopis. “Mám radost z toho, že jsem již vydal více než deset jeho prozaických i poetických počinů a že spolu už šestým rokem brázdíme celou republiku s literárně-hudebními besedami,” uvedl spisovatel a vydavatel.
Zatímco knihy Miloně Čepelky jsou do hloubky prožité, promyšlené a často i promilované, díla druhého autora jsou spontánější, emotivnější a více při jejich tvorbě čerpá ze zdánlivě nevýznamných okamžiků. “Jako když se třeba na křtu mé povídkové sbírky Dopisy v nevratných lahvích neočekávaně objevily tři důležité ženy mého života, a hned tu byl námět na novelu Ženy s krátkými nehty,” popsal Josef Pepson Snětivý. Ten se také zhostí hudebního doprovodu besedy a představí jak své písně, tak i ochutnávku ze světového repertoáru.
Celoživotní vášní Josefa Pepsona Snětivého je hudba, které se věnuje coby saxofonista, klávesista, zpěvák, skladatel a textař. Po třicítce se obrátil také k literatuře, přičemž se profiluje coby prozaik, básník, publicista a překladatel.
Miloň Čepelka je jedním ze zakládajících členů Divadla Járy Cimrmana. Je to herec, moderátor, šansoniér, textař, básník, prozaik, scénárista či dramatik. Jeho kniha Monology k živým i mrtvým vychází k autorovu životnímu jubileu.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz