eChomutov - COMODO a Světlušky ZUŠ Jirkov otevřou kostel hudbě
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > COMODO a Světlušky ZUŠ Jirkov otevřou kostel hudbě
Pondělí, 30 Březen 2015

COMODO a Světlušky ZUŠ Jirkov otevřou kostel hudbě

Deset dní po oficiálním začátku jara se rozezní zpěvem kostel sv. Ignáce. V úterý 31. března se zde koná tradiční koncert Vítání jara, který otvírá koncertní sezonu v kostele už od roku 2004. „Nápad vznik spontánně. Březen s prvními jarními ozvuky přímo vybízí rozloučit se se zimou a přivítat jaro,“ říká Helena Čermáková, vedoucí kulturního oddělení SKKS.

Poprvé za jedenáct let otevřou koncertní sezonu v kostele sbory COMODO Gymnázia Chomutov a Světlušek ZUŠ Jirkov, které vystřídali sbor Madrigal Gymnázia Kadaň, jenž zde vystupoval poslední dva roky. „Každoročně vybírám nějaký regionální sbor, ale není pravidlem, že by sezonu zahajoval jeden konkrétní host,“ vysvětluje volbu Helena Čermáková a připomíná, že v minulosti se na Vítání jara představily například sbory Ventilky ZUŠ Jirkov, Hlásek ze ZŠ Písečná, chomutovští Happy Smile či Vox Cantabilis.

Kostel tak ožívá po zimním období klidu. „V zimních měsících není kostel k hudebním vystoupením vhodný vyjma adventních koncertů, při kterých se hosté zahřívají teplým čajem,“ vysvětluje pauzu Helena Čermáková, podle které je koncert Vítání jara zahájením kulturní sezony v kostele sv. Ignáce. „V dubnu zde bude zahájena výstava soch Reinera Jacoba, v dalším měsíci májový koncert sborů Happy Smile a Sluníčka, připravuje se ve spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice také další koncert v rámci mezinárodního hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, Jirkovský Písňovar a mnoho dalších akcí,“ zve návštěvníky Helena Čermáková. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz