eChomutov - Zoopark Chomutov
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Turistické atraktivity > Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov

 • popis

 • fotogalerie

 • mapa

Téměř 120 hektarová rozloha areálu umožnila vybudovat v Chomutově největší českou zoologickou zahradu. Kromě klasické expoziční části je součástí zooparku i unikátní Eurosafari, stáje s jezdeckým areálem a živé muzeum v přírodě - skanzen Stará Ves. Zoopark Chomutov je jako jedna z mála  zoologických zahrad úzce specializovaná, a to na chov zvířat Evropy, Asie a severní Afriky, tzv. palearktu a na chov domácích primitivních plemen zvířat. V prostorných výbězích a expozicích návštěvníci uvidí více než 160 druhů zvířat o 1 000 jedincích.

Služby pro návštěvníky

Lokálka Amálka

Motorový vláček vozí návštěvníky klasickou částí zooparku.

Safari expres

Od dubna do října vyjíždí do Eurosafari několikrát denně Safari expres. Z otevřených vozů terénního auta je možné pozorovat zubry, skotský náhorní skot, buvoly domácí, koně Převalského, jeleny evropské a další druhy zvířat z téměř bezprostřední blízkosti.

Lanové centrum

Dráha s překážkami je určena pro děti od 3 do 12 let. Děti si svou zručnost mohou vyzkoušet při překonávání překážek z lan, sítí a dřevěných trámků pod dohledem proškolených pracovníků.

Jízdy na koních a ponících

Nejmenší děti se mohou svézt při pravidelných jízdách na pony rodeu.

Komentované krmení

Zajímavosti o medvědech hnědých, opicích druhu makak magot, vodních ptácích v průchozí voliéře a tuleních kuželozubých se návštěvníci dozvídají každý víkend v hlavní návštěvnické sezóně od dubna do září.

Prodejna suvenýrů

Prodejna suvenýrů je součástí vstupní pokladny od sídliště Březenecká, další prodejnu s možností občerstvení najdou návštěvníci nedaleko expozice vlků.
Dvě stylové restaurace, síť kiosků
V areálu zooparku jsou i dvě stylové restaurace. Prostorná restaurace Tajga navazuje na vstup do zooparku, hospůdka U Pratura ve staročeském stylu nabízí i možnost noclehu.

Atrakce pro děti

Dřevěné hračky u cest a pěšin doplňují přírodní prostředí a slouží nejen jako atrakce pro děti, ale také upozorňují, kterým směrem se k jednotlivým výběhům vydat. Na Dětské zoo je čeká například čtyřmetrová pavučina, lanovka, chameleón, želva nebo had.

Dětská zoo s kontaktními zvířaty

V Dětské zoo jsou umístěny zajímavě výtvarně řešené atrakce, lanovka a velké pískoviště.
V této části areálu se odehrává většina kulturních akcí pořádaných Podkrušnohorským zooparkem. Zamířit sem musí také všichni zájemci o prohlídku terárií, umístěných právě zde.

Stáje s jezdeckým areálem

Součástí zooparku jsou stáje s jezdeckým areálem. Ve stájích je možné krátkodobě i dlouhodobě ustájit koně soukromých majitelů, k dispozici je venkovní jízdárna a krytá jezdecká hala.

Zajímavosti

Kaštanka

Sad kaštanovníku jedlého byl založen již v 17. století. Chráněné staleté stromy jsou unikátní památkou a poskytují ochranu řadě volně žijícím živočichům. Kaštanka navíc poskytuje útočiště desítkám druhů volně žijícím živočichům.

Hřbitov vyhubených zvířat

Cílem expozice je upozornit návštěvníky na problematiku ohrožených druhů zvířat. Autory pomníků těch druhů zvířat, které už z naší planety vymizely, se od roku 1995 postupně stali uznávaní umělci a studenti kamenosochařské školy.

Nezapomeňte navštívit:

Skanzen Stará Ves

Ve Staré Vsi se návštěvníci seznámí s životem obyvatel podkrušnohorské vesnice na počátku minulého století. Skanzen je přístupný denně po celý rok s splatnou vstupenkou do zooparku. Prohlídka interiérů s dobovým vybavením s průvodcem probíhá každý den v pravidelných časech.

Statek domácích zvířat

Na statku jsou chována původní plemena domácích zvířat z celé Evropy – koně, ovce, kozy, slepice, králíci a holubi. Návštěvníci tu najdou i část sbírky starých zemědělských strojů a nástrojů.

oparku.


Adresa:

Zoopark Chomutov, příspěvková organizace
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Česká republika

Kontakty:

Telefon: 474 629 917, 474 624 185
Fax: 474 624 412
IP telefon: 414 141 400, 414 141 401
e-mail: zoopark@zoopark.cz, web: www.zoopark.cz

Otevírací doba PZOO a Staré Vsi:

01.03.–31.05.

po–ne 9:00–17:00

01.06.–31.08.

po–pá 9:00–18:00

01.09.–31.10.

po–ne 9:00–17:00

01.11.–28.02.

po–ne 9:00–16:00

 

Vstupné

od 1. 4. do 30. 9.

 

Plné vstupné

Dospělé osoby

100 Kč

Děti od 3 do 15 let

60 Kč

Senioři od 65 let

60 Kč

Invalidé - průkaz ZTP

60 Kč

Doprovod - průkaz ZTP/P

60 Kč

Psi zdarma

 

od 1. 10. do 31. 3.

 

Plné vstupné

Dospělé osoby                                

80 Kč

Děti od 3 do 15 let

50 Kč

Senioři od 65 let

50 Kč

Invalidé - průkaz ZTP

50 Kč

Doprovod - průkaz ZTP/P 50 Kč

Psi

zdarma

 

Roční permanentní vstupenky

Permanentní vstupenka - dospělý

700 Kč

Permanentní vstupenka - dítě (3–15 let)

500 Kč

Permanentní vstupenka - senior (od 65 let)

500 Kč

Permanentní vstupenka - invalida, průkaz ZTP

500 Kč

Zlatá karta (max. pro 4 osoby) - přenosná

6.000 Kč

 

Ostatní služby:

Parkovné pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P

zdarma

Lokálka Amálka - jednotné vstupné

40 Kč

Safari Expres - děti od 2 do 15 let

40 Kč

Safari Expres - dospělí

50 Kč

Večerní Safari Expres - děti od 2 do 15 let

50 Kč

Večerní Safari Expres - dospělí

80 Kč

Parkovné celodenní

40 Kč

 Důležité informace

 • Zoopark je otevřen denně po celý rok
 • k dispozici jsou dvě vstupní pokladny s prostornými parkovišti – ze směru od centra města Chomutova / v blízkosti Kamencového jezera/ a ze směru od sídliště Březenecká /
 • do areálu je povolen vstup se psem, ale pouze za předpokladu, že bude na vodítku
 • vstup na kolečkových bruslích nebo s kolem je zakázán, u vstupu ze směru od Kamencového jezera je k dispozici stojan na kola
 • vstup na dětském odrážedle, tříkolce a koloběžce je povolen
 • o svátcích je otevírací doba stejná jako o víkendu
 • vstupné není možné platit kartou
 • otevírací doba platí pro pokladny, návštěvníci mohou v zooparku zůstat do setmění, poté lze areál opustit jednosměrnými turnikety
 • obě vstupní pokladny, restaurace, expozice i WC jsou bezbariérové

Kudy do zoo:

GPS souřadnice: 
Parkoviště u silnice č. 13: N 50°28,663; E 13°25,363

Parkoviště u Kamencového jezera: N 50°28,378; E 13°25,150

Když přijedete vlakem

Nejbližší vlaková zastávka, Chomutov-město, se nachází 400 m od zooparku. Od východu z nádraží se vydejte vlevo a poté stále rovně po stezce vedoucí podél železniční trati. Přejděte žlezniční přejezd vlevo a po cca 80 m přijdete k pokladně zoo.

Když přijedete vlakem na hlavní nádraží, využijte MHD

K Zooparku je možné se dostat linkou č.314 ke spodní bráně. Bohužel, naše MHD neobsluhuje hlavní vlakové nádraží v Chomutově, proto Vám nezbude, než pěšky dojít do centra vzdáleného cca 1 kilometr. Ani zastávky MHD nejsou situované přímo u bran Zooparku, ale je potřeba dojít pěšky cca 300 m.

Z centra můžete využít autobus MHD, linka č.314 - ze zastávky „Zborovská“ směr Jezero – vystoupit na konečné zastávce „Jezero“ (dolní brána Zooparku) – doba jízdy 16 minut – pak 300 m po rovince

Když přijedete autem Od Prahy, Žatce, Loun

Rovně projedete 1. kruhový objezd na začátku Chomutova, poté projedete kolem čerpací stanice Benzina (po levé ruce). Podjedete viadukt a pojedete stále rovně přes světelnou křižovatku. Druhý kruhový objezd projedete opět rovně a za ním (a za čerpací stanicí ) odbočíte vpravo na Most. Dostanete se na čtyřproudovou silnici č. 13. Po ní dojedete k čerpací stanici  Shell a na druhé odbočce za ní odbočíte vpravo a sjedete na parkoviště.

Když přijedete autem od Karlových Varů, Sokolova

Pojedete stále po silnici č.13. Projedete kolem čerpací stanice Aral (po levé ruce) a rovně projedete kruhový objezd. Přejedete žel. přejezd a poté minete čer. stanici Shell. Druhá odbočka vpravo za ní vás dovede na parkoviště.

Když přijedete autem od Ústí nad Labem, Mostu

Pojedete stále po silnici č.13. Projedete kolem Kauflandu a Baumaxu (po levé ruce) a čerp. stanici Liana (po pravé ruce). Podjedete můstek v mírném kopci a na druhá odbočce se dáte vpravo. Krátce poté dojedete na křižovatku ve tvaru T a na ní odbočíte vlevo, podjedete silnici č. 13 a jste u parkoviště.

 

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz