eChomutov - Florbalový rekord byl stanoven, vybralo se téměř šestnáct tisíc
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Florbalový rekord byl stanoven, vybralo se téměř šestnáct tisíc

Florbalový rekord byl stanoven, vybralo se téměř šestnáct tisíc

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Dobrá věc se podařila, to si mohou říci organizátoři předlouhého florbalového turnaje. Nejenže skutečně stanovili nový český rekord, ale zároveň v dobrovolné sbírce návštěvníci i sami florbalisté sesbírali téměř šestnáct tisíc korun jako příspěvek na koupi vozíku pro handicapovaného florbalistu.

V pátek 17. června v osm hodin ráno proti sobě ve sportovní hale nastoupily první dva týmy a odstartovaly florbalový maraton, aby je po hodině vystřídala další dvě mužstva. Všichni věděli, že celý florbalový maraton skončí až druhý den v osm hodin večer a všichni však také věděli, že to dělají pro dobrou věc. „Účelem akce bylo stanovení nového českého rekordu v počtu utkání odehraných během třiceti šest hodin. Druhým – určitě důležitějším – posláním akce byla charitativní sbírka na nákup speciálního invalidního vozíku pro handicapovaného florbalistu Jana Hamáka, původem z Chomutova,“ vysvětlil Martin Bocian, sekretář florbalového klubu FbC 98, pořadatele akce, proč sportovní hala v noci z pátku na sobotu žila rušným sportovním kláním.

Nejlevnější invalidní vozíček, který potřebuje Jan Hamák i další handicapovaní florbalisté, stojí více než padesát pět tisíc korun a od obvyklého vozíku se liší hned v několika směrech. „Především jsou rozdílně uchycená kola, protože u sportovního vozíčku jsou přidělána šikmo do tvaru písmene „A“, což zaručuje vyšší stabilitu. Navíc je vozíček vybaven speciálními malými kolečky, které by jej měly ještě více stabilizovat,“ vysvětluje rozdíly Jan Hamák, který začal florbal hrát poprvé při ozdravném pobytu v Jánských lázních. „Řekli mi, že je to jako hokej,“ směje se fanoušek hokejového Litvínova, který chce v příštím roce obnovit tým handicapovaných florbalistů Tatran Střešovice.

Šestatřicet hodin hry znamenalo pro mnohé také šestatřicet hodin téměř beze spánku. „V noci to tady připomínalo kočovné ležení,“ smál se Milan Märc z Domu dětí a mládeže, který se rovněž podílel na organizaci celé akce, a zároveň přiznal, že i on sám se na chvíli natáhl v blízkosti stolku rozhodčích. Po pětatřiceti hodinách nastoupili k exhibičnímu utkání poslední dva týmy handicapovaných florbalistů z Mostu a mužstva Meteor Plzeň, v němž se představil i Jan Hamák, a jejich hráči ihned získali obdiv všech zúčastněných. A přes nedostatek spánku byl jen málokdo v tu chvíli schopen myslet na únavu.

Po tomto posledním zápase, který vyhrál plzeňský tým 7 : 4, přišly na řadu dvě slavnostní chvíle. V osm hodin večer bylo totiž jasné, že rekord v počtu odehraných utkání byl stanoven, což potvrdil i přítomný komisař agentury Dobrý den. Za druhé došlo také na spočítání kasičky, do níž všichni během uplynulých šestatřiceti hodin přispívali. I díky pětikorunovému příspěvku florbalového klubu FbC 98 za každý vstřelený gól se sesbíralo 15 763 korun, což návštěvníci v hale i florbalisté ocenili potleskem.

Během šestatřiceti hodin se tak ve sportovní hale odehrálo šestatřicet florbalových utkání a do celé akce se zapojilo jednatřicet týmů, dvě stě dvacet hráčů a hráček, kteří vstřelili dohromady neuvěřitelných šest set dvacet pět branek. „Zahrát florbal si sem přišli žáci ze základních škol i všechna mužstva z FbC 98 a samozřejmě i týmu, které složila veřejnost a naši přátelé,“ načrtl účast Märc. I když čísla včetně toho nejdůležitějšího z veřejné sbírky jsou obdivuhodná, organizátoři již nyní přemýšlejí, co by mohli udělat příští rok, a tak meta šestatřiceti hodin a utkání zřejmě padne velice brzy.

Foto Dům dětí a mládeže.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz